Zúčastnili jsme se závodu Kolo pro život

V sobotu 30. dubna zavítal do Hustopečí největší seriál závodů horských kol na světě.

Ročně se tohoto závodu zúčastní více než 25.000 aktivních cyklistů a v letošním ročníku se na startovací čáře objevil poprvé v historii také závodní tým ANO. Mimo hustopečské sportovce Kamila Konečného a Richarda Homolu, oblékli dresy například primátor města Brna Petr Vokřál, poslanec Miloslav Janulík, radní města Brna Marek Janíček a několik dalších odvážlivců. V areálu společnosti Agrotec, který poskytoval zázemí celému závodu, na nás čekal také Andrej Babiš, který se kvůli viróze nemohl závodu aktivně zúčastnit.

Pro mnohé z cyklistů byla zvolená trasa velkým překvapením. Jak se někteří z nich vyjádřili, do tohoto dne neměli tušení, jak prudké kopce Hustopeče lemují. Odměnou pro všechny z nás bylo, že jsme se za cílovou čarou setkali v plném počtu a s úsměvem na tváři po zbytek tohoto příjemného odpoledne společně diskutovali nejen o zážitcích ze sedmnácti kilometrové trasy.

Díky krásnému počasí a perfektní organizaci se celý den bezpochyby vydařil. Za organizaci našeho týmu je však nutno poděkovat především Pavlu Galíkovi, všem závodníkům i těm, kteří nám drželi palce za cílovou páskou.

3. 5. 2016