Vyjednali jsme dva 2 radní pro hnutí ANO.

K dohodě došlo na povolebním jednání v sobotu 18.10. Tohoto finálního jednání se zúčastnili volební lídři stran: Sdružení nestraníků, zast. PaedDr. Hanou Potměšilovou, Zdravé Hustopeče, zast. Ingrid Florusovou, ANO, zast. Kamilem Konečným, ČSSD, zast. Bc. Michalem Vejpustkem

Po náročných týdenních povolebních jednáních se nám úspěšně podařilo vyjednat 2 místa v radě města Hustopeče. Za tyto pozice, které obsadí Kamil Konečný a Richard Homola jsme velice rádi. Budeme díky nim moci prosazovat zájmy a program hustopečského hnutí ANO a podílet se na dalším chodu našeho města. Dle informací, které naše hnutí obdrželo, nabídlo Sdružení nestraníků jedno místo v radě také občanským demokratům. Hustopečská ODS se s nabídkou nestraníků ovšem neztotožnila a toto místo v radě odmítla.

Finální rozložení mandátů v radě města Hustopeče:

  1. funkce starosty: Potměšilová Hana PaedDr., kandidát Sdružení nestraníků
  2. funkce místostarosty: Švásta Bořivoj, kandidát Zdravé Hustopeče
  3. člen rady: Háder Zbyněk Mgr. Ing., kandidát Sdružení nestraníků
  4. člen rady: Záruba Roman, kandidát Sdružení nestraníků
  5. člen rady: Konečný Kamil, kandidát ANO
  6. člen rady: Homola Richard, kandidát ANO
  7. člen rady: Vejpustek Michal Bc., kandidát ČSSD

Hustopečské ANO je se Sdružením nestraníků a Zdravými Hustopečemi ve shodě téměř v celém programu. Jediným třecím bodem byl post místostarosty, na který jsme si představovali někoho jiného. V tomto bodu jsme však ustoupili, i vzhledem k tomu, že Sdružení nestraníků + Zdravé Hustopeče + ČSSD mají i bez nás v zastupitelstvu těsnou většinu. Ve spojení s námi se však jedná o pohodlnou dvoutřetinovou většinu.

V radě města se budeme bezpochyby prioritně věnovat hustopečské nemocnici. Vzhledem k její neustále se prohlubující ztrátě je nutné tento problém vyřešit co nejdříve. S důrazem na důležitost tohoto problému nečekáme na první zasedání nového zastupitelstva a budoucnost nemocnice řešíme již na předvolebních jednáních. Ve hře zůstává stále jak vypsání nového výběrového řízení, tak předání nemocnice kraji. Nové radní i zastupitele čeká hned na začátek bezesporu vcelku nelehký úkol.

18. 10. 2014