Rekonstrukce protihlukové stěny u dálnice

Snažíme se omezit zatížení obyvatel města Hustopeče hlukem prosazením zmodernizování protihlukové stěny u dálnice.

Skutečnost, že naše město protíná dálnice, přináší řadu výhod, především v podobě snadného a rychlého spojení s Břeclaví a především Brnem, kam mnozí z našich občanů dojíždí za prací. Přítomnost dálnice v Hustopečích si ale také vybírá svojí daň. Hluk, který se rozléhá celým městem Hustopeče, hlavně ve večerních a nočních hodinách, znepříjemňuje život všem jeho obyvatelům. Na první pohled, se tím pádem, jako nedostatečná jeví protihluková stěna. Její stáří je 30 let a patří k nejstarším protihlukovým stěnám v ČR a její provedení tudíž není dle současných norem. Také délka protihlukové stěny již neodpovídá velikosti městské zástavby, poddimenzovaná je také její výška. Fakt, že jsme jediným městem na dálnici D1 a D2 které má náměstí jen 150 m od dálnice, také o něčem vypovídá.

O rekonstrukci stěny se mluví již delší dobu, v uplynulých letech proběhlo dokonce i měření hlučnosti. Hladina hluku byla bohužel těsně pod limitem. I přes tyto skutečnosti jsme se ovšem ihned po volbách začali o možnosti rekonstrukce bariéry intenzivně zajímat a podnikat první důležité kroky.

V Hustopečích proběhne petice za rekonstrukci protihlukové stěny. Odeslali jsme jménem města žádost na Ministerstvo dopravy a snažíme se této záležitosti zajistit podporu přes naše poslance a ministry. První jednání o protihlukové stěně s panem poslancem za hnutí ANO - MUDr. Miloslavem Janulíkem proběhla v červnu a podporu máme přislíbenu. 

Ani horké srpnové dny nás nezastavili ve snaze, posunout dál jednání o rekonstrukci protihlukové stěny podél dálnice, která protíná naše město. Po červnovém jednání s poslancem za ANO MUDr. Miloslavem Janulíkem, vedly tentokrát naše kroky k poslanci Ing. Jaroslavu Faltýnkovi (ANO). Na neformální schůzce jsme ho seznámili s dosavadním průběhem jednání mezi městem, Ministerstvem dopravy a ŘSD. Také z jeho strany byla podpora přislíbena. Držte nám palce, ať se nám v Hustopečích žije líp.

24. 6. 2015