Město ušetří za spotřebu elektrické energie

Krytý bazén a sportovní halu rozzáří nové osvětlení. Tuto změnu nepocítí jenom sportovci, ale také městská pokladna, která SPOZAMu na spotřebu energií přispívá.

„Osvětlení, které ve sportovní hale používáme, už zdaleka neodpovídá současným standardům“, nechal se na květnové radě města slyšet ředitel Sportovního zařízení města Hustopeče Aleš Proschek, který nám plánovaný projekt představil. Nové osvětlení „bere ohledy“ na všechny druhy sportu. Jiné světelné podmínky vyžaduje futsál a házená, úplně odlišné naopak badminton, kdy se hráč dívá především do stropu, tedy přímo do světel. Na to všechno se při výběru vhodného osvětlení myslí.

Velice zajímavá je také návratnost této investice. Díky úspoře 70%, bude splátka úvěru na tento projekt včetně spotřebované energie stále o několik set korun nižší, než je současný náklad jenom na spotřebovanou energii. Po čtyřech letech, kdy se úvěr splatí, bude dokonce úspora vytvářet zisk.

Modernizaci přivítá ale také krytý bazén, kde si sami elektrickou energii vyrábějí. Díky úspoře bude možné vyměnit plynová kamna, která vyhřívají saunu za elektrická a využívat vlastní vyrobenou elektrickou energii, včetně využití nízkého a vysokého tarifu.

21. 5. 2015